pondělí 23. května 2016

Úterní playlist: Synové mistra Mumforda

Chlapíci ze západního Londýn vyrazili do Prahy. A tentokrát rovnou do O2 arény. A byl to nářez. Koncert, který Vám hraje v hlavě ještě minimálně týden. Synové mistra Mumforda možná nejsou světové celebrity, ale o to líp jim to hraje.

Neumím texty. Neznám jména členů kapely. Ještě dlouho po koncertě si myslím, že jsou odněkud ze středozápadu USA. Můžu si takový koncert užít? Můžu. Něco takového jsem udělal poprvé. Ale ne, že bych je neposlouchal. Mumford and Sons mám ve svém playlistu už přes dva roky. A to hlavně díky jejich rádiovce I Will Wait. Povrchní, že? Ale někdy se jinak k dobré hudbě nedostanete. A když sám sebe předběhnu - nakonec jsem pověstnou husí kůži měl u jiných skladeb.Když se mě někdo zeptal, co hrají za žánr, odpovídal jsem zpočátku country. Protože jsem tam slyšel banja. Všichni se ošívali. A já si uvědomil, že můj amatérský odhad a cítění, lidi spíš odradí, takže jsem začal poučeně odpovídat folkrock. A když vezmu jejich poslední album Wilder Mind je to už spíš rock a mainstream. Ale dobře se to poslouchá.

Mumford osobně.

Myslím, že se o koncertech a hudbě obecně moc recenze psát nedají. Musí se to zažít. Pro mě byly větším zážitkem než páteční koncert asi už jen dva koncerty z předposledního turné U2 a koncert Coldplay v Edenu. Ale Mumfordům by víc slušel koncert někde venku než v O2 aréně. Třeba na Coloursech. Bylo by to magické. Respektive magičtější. Pro ty, kteří neměli tu možnost přidávám aspoň playlist na Spotify s pražským setlistem. Poslouchejte, užívejte a poznávejte!


A pro ostatní, kteří Spotify alespoň malá ochutnávka na YouTube.

Žádné komentáře: